Yağmur ve Fırtınaya Dayanıklı Minare

Yağmur ve Fırtınaya Dayanıklı Minare


Uzun yıllar kullanılacağı bilinen minarelerin bakım ve onarım masrafları da düşünüldüğünde çok maliyetli olabilir. Bu nedenle de sağlam minarenin hangisi olduğu detaylı şekilde araştırılmalıdır. Betonarme minarelerde yağmur ve fırtına nedeniyle birçok yıpranmanın yaşandığını görebilirsiniz. Bu da sık sık bakım ve onarım ihtiyacının olduğunu gösterir. 


Fakat çelik minareler kaliteli malzemeleri ile tüm hava koşullarına dayanıklı olarak üretilmektedir. Kuvvetli yağmur ve rüzgara karşı en ufak yıpranma payı olmayan çelik minareler aynı zamanda doğal afetlere karşı da dayanıklıdır. Betonarme minarelerde deprem anında yıkılma olasılığı bulunduğu için çok tehlikelidir. Çelik minarede ise deprem anında en ufak bir sarsılma olmayacaktır.


Çelik minare modelleri üretilmeye başlandığı andan itibaren en gözde minare modellerinden olmuştur. Gerek depreme dayanıklılığı, gerek maliyet olarak ucuzluğu, gerekse uzun ömürlülüğü ile son derece dayanıklıdır. Çelik minare firmaları ürettiği modellere 80 yıl kullanım ömrü sunmaktadır. 


Çelik minarelerden yaptırarak tüm bakım ve onarım sorunlarını rafa kaldırabilirsiniz. 


Yeni cami inşaatında artık çelik minare kullanılması ile birlikte eski camilerde de minareler restore edilerek çelik minareye dönüştürülmektedir. Çelik minarelerin sağladığı avantajlar düşünüldüğünde tüm camilerde kullanılması gerektiğini anlayabilirsiniz. Çünkü depreme, sele ve şiddetli yağmura dayanıklı olan çelik minareler aynı zamanda kuvvetli fırtınalardan da hasarsız çıkmaktadır.


Yağmur ve fırtınaya dayanıklı minare olan çelik minare, çok cüzi fiyatlar ile yapılmaktadır. Sağladığı tüm bu avantajlar göz önüne alındığında yüksek fiyatlar hak etmiş olsa da çelik minare üreticileri fiyatlarını her müşterisinin bütçesine uygun olacak şekilde tutmaktadır. Hava olaylarına dayanıklı olan çelik minareleri artık tüm camilerde görebilirsiniz.