Çelik Minare Kaç Yıl Kullanılabilir?

Çelik Minare Kaç Yıl Kullanılabilir?


Üretilmeye başlandığı günden beridir betonarme ve ahşap minareleri rafa kaldıran çelik minarenin yüzlerce avantajı bulunuyor. Bunlardan ilki tüm doğal afetlere karşı dayanıklı olmasıdır. Deprem anında en ufak bir hasar almayan ve yıkılma ihtimali bulunmayan çelik minare, çevredekiler için de tehlike oluşturmuyor. Bir başka avantajı da bakım ve onarım gerektirmemesidir. Kullanılan kaliteli çelik malzeme ile şiddetli hava koşullarına karşı dayanıklılık göstermekte ve yıpranma payı olmamaktadır.


Tüm koşullara karşı dayanıklı olan çelik minareler hakkında en çok merak edilen konu ise kaç yıl çelik minare kullanılabileceğidir. Görüldüğü üzere doğal afete karşı koyan, ek bir masraf istemeyen çelik minarelerin hasar alması, yıkılması veya yıpranması için hiçbir durum söz konusu değildir. Bu sebeple de çelik minarelerin 65 ve 80 yıl arasında kullanılabileceğine dair garanti sunulmaktadır.


Çelik minare ustaları ürettikleri çelik minarelere uzun yıllar kullanım ömrü biçmektedir. Betonarme minareler gibi sürekli bakım gerektirmeyen çelik minareler çok uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.


Uygun fiyatlı çelik minareler müşterilerin talepleri doğrultusunda binlerce model arasından seçilen modele göre üretilmektedir. Betonarme minarelere kıyasla binlerce model seçeneği sunan çelik minareler çok kısa süre içerisinde üretilmekte ve montajı yapılabilmektedir. Üretimi ve montajı da çok kısa süren çelik minarelerin avantajları saymakla bitmiyor.


"Çelik minareler kaç yıl kullanılabilir?" sorusunu böylece cevaplandırmış olduk. Çelik minare yaptırmadan önce sektörde tecrübeli firmalar tarafından detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Çelik minare üreticileri her müşterisi ile özel olarak ilgilenmektedir. Sizler de çelik minare yaptırmadan önce birçok firma ile görüşerek istediğiniz çelik minareyi uygun fiyatlar ile yaptırabilirsiniz. Çelik minare firmaları, çok kısa sürede istediğiniz çelik minareyi üreterek montajını yapmaktadır. Türkiye'ye çelik minarelerini ulaştırmak için vargücüyle çalışan çelik minare ustası Güzel Minare, sektörün en uygun fiyatlarını müşterileri için sunmaktadır. Güzel Minare'nin yapmış olduğu birbirinden farklı ve estetik görünüme sahip çelik minare modellerini de incelemeyi unutmayın.